بهترين، آن كسى است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافيگرى خودش نباشد. (مقام معظم رهبری)
پست الکترونیکصفحه ی نخست

چهارشنبه, 12 بهمن 1401
استفاده از توانمندی های نخبگان ، حلقه مفقوده در روند توسعه و پیشرفت استان است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 23 بهمن 1394 ساعت 13:13
صدای مازندران:رئیس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائمشهر بیان داشت :می توان گفت در جوامعی که از پیشرفت و توسعه در زمینه های مختلف محروم مانده اند توجه به نخبگان به عنوان یک اصل مورد تاکید نبوده و استفاده از توانمندی های این افراد ، حلقه مفقوده در روند توسعه و پیشرفت استان است.

به گزارش صدای مازندران،یوسفعلی جوانی قادیکلایی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به نخبگان توجه ویژه ای دارد افزود:رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان خود به نخبگان توجه ویژه ای داشته و بر نقش آفرینی عملی استعدادهای جوان در جامعه تاکید کرده اند، زیرا نخبگان قشری تاثیرگذار و با استعداد به شمار می روند که دولت و نهادهای گوناگون در ارتباط با جذب، سرمایه گذاری و حمایت بیشتر از این قشر را بایستی سرلوحه برنامه های خود قرار دهند.

رئیس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائم شهر بیان کرد:در واقع کشورهايي که به لحاظ توسعه يافتگي در مرتبه بالاتري قرار مي گيرند، اهتمام بيشتري به امر پژوهش و بهره گيري از آرا و نظرات نخبگان دارند، چرا که کار پژوهشگر، کشف معلومات از دنياي مجهولات و رمزگشايي از اسرار پيچيده مشکلات مبتلابه است، به تعبير ديگر نخبگان و پژوهشگر چراغي را در مسير حرکت توسعه برمي افروزد تا راه را از بيراهه بازشناساند.
وی نخبگانی که فضا را برای ادامه فعالیت های خود مناسب نمی یابند و به ناچار با مهاجرت به خارج از کشور و در حالت خوش بینانه با مهاجرت به سایر استانها، خلا زیرساختهای پیشرفت و توسعه مازندران را دو چندان می کنند.
جوانی قادیکلایی اظهار داشت:بکارگیری ایده ها و توانایی های نخبگان در تمامی زمینه ها متضمن رشد و توسعه در جوامع بوده به نحوی که امروز مشاهده می شود در بسیاری از کشورها و استانهای پیشرفته جایگاه نخبگان و افراد توانمند شاخص و مورد توجه است.
رئیس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائمشهر بیان داشت :می توان گفت در جوامعی که از پیشرفت و توسعه در زمینه های مختلف محروم مانده اند توجه به نخبگان به عنوان یک اصل مورد تاکید نبوده و استفاده از توانمندی های این افراد ، حلقه مفقوده در روند آبادانی و پیشرفت است.
جوانی قادیکلایی اضافه کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولین اجرایی به تنهایی قادر به رفع مشکلات و کاستی ها نبوده و نخبگان و اندیشمندان مازندران نیز باید در راستای توسعه استان گام بردارند.
وی شناسایی ظرفیت های موجود را در رفع مشکلات بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و تصریح کرد: استان مازندران در طول تاریخ از حضور اندیشمندان و علمای بزرگی بهره مند بوده که این پیشینه تاریخی نیز به عنوان سند زرینی در تاریخ مازندران خودنمایی می کند.
عضوشورای مرکزی مجمع عالی نخبگان استان مازندران گفت: نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی یک جامعه محسوب می شود و در استان مازندران نیز مشکلی برای تامین سرمایه نیروی انسانی وجود ندارد.
جوانی قادیکلایی افزود: مازندران از منابع سرشار خدادادی بیشماری برخوردار است که با برنامه ریزی و مدیریت مناسب می توان از این سرمایه ها به خوبی استفاده کرد.
وی با تاکید بر همفکری و همگرایی نخبگان اظهار داشت: با همکاری و همفکری مدیران، مسوولان، نمایندگان و همچنین با حضور برخی از این نخبگان در مازندران می توان از توان و ظرفیت انسانی و فکری این افراد به بهترین نحو استفاده کرد.

جوانی قادیکلایی افزود:هنگامی که تاریخ را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم ابتدای تاریخ هرکجا و هر زمان بوده این کشور از همان ابتدا حضور داشته است و خون‌های زیادی که این کشور داده و رشادت ها و تلاش،‌ موجب شده است همه‌ جای آن زرخیز باشد. پس خدمت به این کشور و ادای دین به آن وظیفه همه ما از جمله نخبگان است.
وی با اشاره به این‌که نمی‌توان نخبه را در یک اقتصاد بر مبنای منابع زیرزمینی و نفت حفظ کرد، چراکه کشور متکی به نفت، به نخبگانش اهمیت نمی‌دهد بیان کرد: این روش اقتصاد می‌باید تغییر کند و روش تغییر آن تنها در دستان نخبگان است و دوره جدید فرصت بسیار خوبی است تا با کمک نخبگان اقتصاد کشورمان را متحول کنیم پس بیایم با آگاهی و امید برای آبادانی کشور خودمان کوشا باشیم.
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید