بهترين، آن كسى است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافيگرى خودش نباشد. (مقام معظم رهبری)
پست الکترونیکصفحه ی نخست

چهارشنبه, 12 بهمن 1401
جوانی قادیکلایی :حماسه 6 بهمن آمل برخاسته از بصیرت مردم بود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 06 بهمن 1394 ساعت 16:43

 

رییس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائم شهر با گرامی داشت یاد شهدای حماسه ششم بهمن آمل، گفت: این حماسه برخاسته از بصیرت مردم آمل بود.

 


به گزارش روابط عمومی مجمع عالی نخبگان شهرستان قائم شهر ، یوسفعلی جوانی قادیکلایی بیان کرد:حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360 بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و دشمن در این واقعه سعی داشت تا نظام جمهوری اسلامی را خدشه‌دار کند.

وی با اشاره به اینکه مردم آمل بصیر، آگاه و همیشه در صحنه هستند، بیان کرد: اتحادیه کمونیست‌ها و مزدوران استکباری در آمل مردم را همراه خود می‌دانستند ولی در این شهرستان چنان سیلی خوردند که برای همیشه چشم طمع به این منطقه را کور کرده است.

جوانی قادیکلایی در ادامه می افزاید این واقعه به قدری دارای اهمیت بود که امام خمینی ره برای مردم آمل پیام دادند و در وصیت نامه الهی سیاسی خود نیز به آن اشاره کردند .

وی گفت : با توجه به اینکه اکثر نیروهای ما در جبهه بودند مردم به دفاع از شهر پرداختند و از روستاهای اطراف به کمک نظامیان آمدند و تمام شهر را سنگربندی کردند و به همین دلیل آمل به شهر هزار سنگر معروف شده است .

جواتی قادیکلایی افزود:مردم با هر وسیله ای که در دستشان بود به دفاع از شهر پرداختند و متجاوزان را با خواری و ذلت از شهر بیرون کردند و در این راه 40شهید و 20 مجروح تقدیم انقلاب و اسلام نمودند. بنابراین توطئه ای دیگر که از جانب گروهکهای فریب خورده طراحی شده بود با حضور به موقع مردم بیدار شهرستان امل خنثی شد.

عضو شورای مرکزی مجمع عالی نخبگان استان مازندران ، با تاکید بر این که اقتدار ایران اسلامی مرهون خون های پاک شهدا است، بیان داشت: امروز همه ما بر سر سفره شهدا و ایثارگران نشسته هستیم که باید راه این بزرگواران را به بهترین نحو ممکن ادامه دهیم.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید