بهترين، آن كسى است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافيگرى خودش نباشد. (مقام معظم رهبری)
پست الکترونیکصفحه ی نخست

چهارشنبه, 12 بهمن 1401
جوانی قادیکلایی:فرهنگ و هنر نیاز اساسی یک جامعه است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 29 دی 1394 ساعت 23:27

 

رییس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائمشهر با بیان اینکه فرهنگ و هنر نیاز اساسی یک جامعه است،افزود:دلایل لزوم آن نیز به قدری گسترده است که بر تمام جزئیات جامعه و زندگی مردم مربوط است.

 


یوسفعلی جوانی قادیکلایی اظهار داشت:اصحاب فرهنگ وهنر نقش بی بدلیلی در هدایت حوزه فرهنگی وهنری دارند همانطور که در پیروزی انقلاب اسلامی با هنر خود نقش به سزایی را ایفا کردند.

رییس مجمع عالی نخبگان قائمشهر گفت: هنر پاسداری کننده تمام ارزش ها و ترویج دهنده همه اصولی است که باید در جامعه وجود داشته باشد زیرا هنر، یک وسیله ارتباطی تاثیرگذار و پلی ارتباطی، میان شخص و جامعه است.

وی با اشاره به ویژگی های هنر در ارتباطات بین المللی یادآور شد: اساس و مناسبات یک کشور را می توان در فرهنگ آن کشور جستجو کرد زیرا هنر یه راه منطقی و اساسی برای شناخته شدن و گفتگو با جامعه جهانی است و درست به همین دلیل است که جوامع پیشرفته تا این حد به فرهنگ و هنر بهاء می دهند.

جوانی قادیکلایی افزود: صاحبان فرهنگ وهنر باید برای امنیت از هجوم فرهنگ های بیگانه فرهنگ اصیل ایرانی را با توان هرچه بیشتر به خوبی تصویر بکشند در واقعی بایستی برای مقابله با هجمه های مختلفی که با آن روبرو هستیم بستر سازی مناسبی داشته تا بتوانیم به خوبی این هجمه ها را خنثی کنیم.

وی بازگشت راه حل بسیاری از مشکلات جامعه را به سمت مسائل فرهنگی دانست در واقع اصحاب فرهنگ وهنر با استفاده از ابزار وصلاح بسیار موثر خود در حل بسیاری از مشکلات جامعه تاثیرگذاری بسزایی دارند.

عضوشورای مرکزی مجمع عالی نخبگان استان مازندران، خاطرنشان کرد: صاحبان هنر، مهارت، دانش، ابتکارات و نخبگی خود را از خدا دارند که باید خرج خدا ودر مسییر ولایت هزینه کنند درواقع مسئولین شهرستان هم باید به عنوان عنصر اثر گذار با وحدت وهمدلی راه های سخت فرهنگ و هنر را برای شهرستان هموار کنند.

وی تبیین هوشمندانه سایه روشن خروجی ابزارهای رسانه‌ای، ابزارهای سایبری و نرم‌افزاری و مغزافزاری در صحنه فرهنگ عمومی و اندیشه، هنر و ادبیات و الگوهای رفتاری و فرهنگ‌ساز و بالاخره آسیب‌شناسی ناکارآمدی نخبگان فرهنگی و ضعف عملکرد نهادهای فرهنگی با محوریت تاثیرگذاری دین و دین‌داری در سطوح فرهنگ می‌تواند جامعه را به کام روایی فرهنگی و امنیت اخلاقی رهنمون سازد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید