بهترين، آن كسى است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافيگرى خودش نباشد. (مقام معظم رهبری)
پست الکترونیکصفحه ی نخست

چهارشنبه, 12 بهمن 1401
قفل اشتغال زایی مطلوب با کلید گردشگری داخلی باز می شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 27 دی 1394 ساعت 11:04

 

عضوشورای مرکزی مجمع عالی نخبگان استان مازندران با تاکید بر این که مازندران بی بدیل ترین ظرفیت های گردشگری را دارد،اظهار کرد: قفل اشتغالزایی مطلوب با کلید گردشگری داخلی باز می شود.

 

به گزارش خبرگزاری موج،یوسفعلی جوانی قادیکلایی اظهار داشت:مازندران به خاطر برخورداری از جاذبه های طبیعی متنوع اعم از جنگل و دریا و تنوع زیست گیاهی و حیوانی و مهم تر از همه تنوع زیست انسانی و فرهنگی از ظرفیت بی بدیل گردشگری در کشور برخوردار است.

وی ،با تاکید بر اینکه این استان بی بدیل ترین ظرفیت های گردشگری را در خاورمیانه در اختیار دارد، گفت: سالیانه میلیون ها ایرانی و غیرایرانی به این استان سفر می کنند که باید از این ظرفیت عظیم استفاده کرد.

جوانی قادیکلایی از مهمترین عوامل موثر در توسعه اقتصادی را گردشگری عنوان و بیان کرد: امروز در جهان این صنعت رشد قابل توجهی داشته ولی منطقه قائمشهر،سوادکوه و جویبار با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد نتوانسته در این زمینه موفقیت مطلوبی داشته باشد.

عضوشورای مرکزی مجمع عالی نخبگان استان مازندران افزود : بدون اینکه ریالی برای جذب گردشگر هزینه کنیم ، میلیون ها مسافر وارد مازندران می شوند که باید برای استفاده از این ظرفیت برنامه مشخصی داشته باشیم.

جوانی قادیکلایی در ادامه بااشاره به اینکه قائمشهر، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ از نظر گردشگری از مناطق بکر و نمونه در کشور است،گفت:امروزه صنعت گردشگری پس از صنایع نفت و اتومبیل سازی به سومین صنعت درآمدزا تبدیل شده است و نقش بسیار مهمی در اشتغال­زایی و درآمدزایی کشورها ایفا می کند.

وی گفت: از آنجا که این صنعت به سرمایه گذاری سنگین اولیه نیاز ندارد، بنابراین با توجه بیشتر به آن می توان چرخ اقتصادی منطقه را به خوبی به گردش در آورد،چه اینکه از لحاظ اقتصادی سبب ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و افزایش درآمد می شود.

جوانی قادیکلایی بااشاره به اینکه 19 منطقه نمونه گردشگری در قائمشهر، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ وجود دارد،افزود: توسعه گردشگری در این مناطق باعث تاثیر اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و زیست محیطی متفاوتی می شود.

رییس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائمشهر تصریح کرد: اگر فقط در حوزه گردشگری برنامه ریزی هدفمند داشته باشیم و امکانات موجود را بسیج کنیم، به طور قطع می توان شاهد توسعه متوازن و پایدار استان باشیم ، پس ضروری است که با بسیج مسوولان و استفاده از نظرات مردم راه توسعه استان و افزایش درآمدها را با کمک همه ظرفیت ها از جمله گردشگری باز کنیم.
عضوشورای مرکزی مجمع عالی نخبگان استان مازندران از تشیع به عنوان میراث معنوی مازندران نام برد و این استان را خاستگاه علویان دانست و اظهار داشت : آثار و بناهای تاریخی پیش از اسلام و پس از ورود اسلام به ایران در این استان اعم از قلعه ها ، برج ها ، مقبره ها ، خانه های تاریخی ، مساجد تاریخی و دهها اثرتاریخی ارزشمند دیگر از ظرفیت های موجود تاریخی مازندرا ن است .

جوانی قادیکلایی به برخورداری بیشتر این استان از نوار ساحلی دریای خزر در میان دیگر استان های شمالی کشور اشاره کرد و اظهار داشت : بر اساس نظرخواهی ها و نظرسنجی از گردشگران ، دریا مهم ترین دلیل و بهانه برای سفرشان به مازندران بوده است .
رییس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائمشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت دریا برای رونق اقتصادی استان ، افزود : می بایست در حوزه زیر ساختی و تامین شناگاههای مناسب با اولویت زیست محیطی درساحل و فراساحل بیشتر توجه کرد که خوشبختانه بتازگی نگاه به گردشگری دریایی در استان از نگاه صرف به ساحل دریا فراتر رفته است .

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید