بهترين، آن كسى است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافيگرى خودش نباشد. (مقام معظم رهبری)
پست الکترونیکصفحه ی نخست

دوشنبه, 16 تیر 1399
هنر بر زندگی انـسان تاثیر مستقیم دارد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 01 آذر 1394 ساعت 19:46

به گزارش شمال آنلاین،یوسفعلی جوانی قادیکلایی در بازدید از گالری « نوران » از آثار استاد ابراهیم گنجیان بیان داشت :نیاز انسان امروز به هنر از جمله نیازهای است كه احتیاج به احتجاج و استدلال ندارد زیرا هر انسانی، با هر سطحی از فرهنگ، فكر و اندیشه‌ی كه دارند به این مساله واقف هستند.

وی گفت:از زمانی كه انسان را می‌شناسیم به همان میزان هنر را در كنار آن می‌بینیم. بشر در طول تاریح حیات اجتماعی‌اش هیچ وقت بدون هنر زندگی نكرده و هنر از آغاز زندگی تا به امروز همچنان با او و همزاد او و همراه او خواهد بود.

رییس مجمع عالی نخبگان شهرستان قائم شهر در ارتباط با نقش وجایگاه یک هنرمند در جامعه وتاثیرات آن اظهار داشت، هنرمند نیز مانند هر انسانی در جامعه زندگی می کند و با بقیه مردم به زندگی روزانه اش مشغول می شود و فرقی با دیگر افراد ندارد اما دو تفاوت اساسی در این موضوع وجود دارد که هنرمند را از دیگر افراد جامعه شاخص تر می کند. یکی ابزار کار و زبان بیانی او و دیگری حساسیتش نسبت به پدیده ها و اتفاقاتی که دور و برش می افتد و نسبت به آن واکنش و رویکردی متفاوت با دیگر افراد دارد.

یوسفعلی جوانی افزود:هنر، اصولا دارای یک ارتباط خاص با انسانهاست. هنر نوعی رستگاری است که ما را از خواستن یعنی نوعی درد و رنج، آزادی می بخشد..امروزه هنر نقش مثبت فراوانی در خیلی از بخش ها و حوزه ها را بر عهده گرفته است که هنردرمانی چه به صورت تجربه ای و چه به صورت حرفه ای و تخصصی آن در خیلی از جوامع به عنوان یک الگو و معیار تحقق و مورد اجرا قرار گرفته است.


 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید